T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
TEKİRDAĞ ÇORLU HAVALİMANI

​​​​​​

İçHat/Dış Hat Terminali


İçHat/Dış Hat Terminali


İçHat&Dış Hat Terminali

·       Tekirdağ/Çorlu Havaalanında İç Hatlar ve Dış hatlar terminali olarak tek bir terminal binası içerisinde hizmet vermektedir. Terminal binasının toplam alanı 6521 metrekaredir.  

 

·        Tekirdağ/Çorlu Havaalanı İç&Dış hatlar terminali yıllık 600 bin  yolcu kapasitesine sahiptir.

 

·      Check-in işlemi iç ve dış hatlar için ortak kullanım alanında olan 7 tane check-in bankosu ile yürütülmekte olup, 1 adedi engelli vatandaşlar için uygun hale getirilmiştir.  

 

·       Tekirdağ/Çorlu Havaalanı ve Terminal binası güvenliği Emniyet personeli, DHMİ ve Özel güvenlik personeli tarafından yürütülmektedir. Terminal binası CCTV kamera sistemi ile 24 saat izlenilmektedir. Havalimanı ana terminal girişi ve iç ve dış hatlar gidiş arındırılmış salon girişlerinde  X-ray bagaj kontrol cihazları ve kapı-el dedektörleri ile güvenlik kontrolü yapılmaktadır.

 

·       Dış hatlar pasaport işlemleri için yolcu gidiş salonu girişinde 5 adet, geliş salonu girişinde 5 adet pasaport bankosu vardır.

·       Terminal binası yolcu geliş ve gidiş katların harç pulu veznesi bulunmaktadır.

 ​

·      Terminal binası  giden yolcu salonlarında yolcu çıkışı için 2 şer adet gate-kapı bulunur. Yolcular kapılar üzerindeki uçuş bilgi monitörleri ve kapılarda bulunan anons ile bilgilendirilir.

 

·       Gelen yolcunun bagajını alması için geliş salonunda 2 adet bagaj alım konveyörü bulunur. Yolcular geliş salonunda bulunan uçuş bilgi monitöründen bagaj bilgilerini takip edebilirler.

 

·       Terminal ana check-in salonunda bulunan danışma masasından yapılan anons sistemi ve uçuş bilgi monitörleri üzerinden yolcular bilgilendirilmektedir.

 

·     Terminal binası diğer çevre binalar ile birlikte yangına karşı 24 saat yangın algılama ve ihbar sistemi ile korunmaktadır. Havaalanında 24 saat yangınla mücadele personeli ve araçları hazır bulundurulmaktadır.

 

·       Terminal binası içerisinde 24 saat 1 doktor, yardımcı sağlık elemanı ve tam donanımlı bir ambulans aracı ile acil sağlık hizmeti verilmektedir.

 

·      Terminal binası içerisinde  cafe-bar ve  engelli/engelsiz ankesörlü  telefonlar bulunmaktadır.

 

·        Dış hatlar geliş ve gidiş salonlarında duty free mağazası bulunmamaktadır.

 

·         Tekirdağ/Çorlu Havaalanı içerisinde 190 oto 7 otobüs kapasiteli otopark vardır. Ulaşım hizmeti için HAVAŞ otobüs servisi ve taksi mevcuttur.

 

·        Terminal binası içerisinde bay/bayan mescit bulunmaktadır.

 

·      Terminal binası geliş-gidiş salonlarında engelli vatandaşlar için kolaylıklar mevcuttur.

·        Terminal bina​sı yolcu geliş-gidiş katlarında öneri ve şikayet kutuları mevcuttur.

 

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü